mok.piotrkow.pl

w imie godnosci
Sobota 20 lipca 2024
Czesława, Czesławy, Eliasza

Kalendarz imprez

Koncert Stanisławy Celińskiej pt.: "Atramentowa"

Miejsce: Sala widowiskowo - teatralna MOK Wystąpią: Stanisława Celińska Bilety: Cena biletu - 70 zł i 55 zł. Bilety dostępne w Kawiarni Teatralnej MOK oraz na stronie internetowej www.biletyna.pl „Atramentowa…” to najnowsza płyta Stanisławy Celińskiej. Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji.

A wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Dodatkowo warto podkreślić, że występ ten odbył się dokładnie w 40 rocznicę debiutu piosenkarskiego aktorki na VII KFPP Opole 1969 z utworem „Ptakom podobni” (muzyka Roman Orłow i słowa Włodzimierz Ścisłowski). Wówczas przyznano jej wyróżnienie oraz nagrodę za debiut.

Po występie z „Atramentową Rumbą” okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą.. Aktorka – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów - kocha życie.


  • celinska-1479373815-1479642050.jpg