mok.piotrkow.pl

niepodległa
Poniedziałek 05 grudnia 2022
Anastazego, Edyty, Geralda

Grupa wokalna PRZYGODA PL

Zespół „Przygoda PL” wywodzi się z dawnego dziecięcego zespołu harcerskiego, który działał w Piotrkowie Trybunalskim w latach 60. i 70.  W latach 70.  zespół odnosił ogólnopolskie sukcesy – m.in. otrzymał główną nagrodę na Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach w 1976 roku. Koncertował także  w Anglii i Francji. Zespół stawiany był wtedy  w jednym rzędzie ze słynną  „Gawędą”. 
Grupa członkiń dawnej „Przygody” postanowiła w 2011 roku zespół reaktywować . W ten sposób powstała „Przygoda.pl”. 28 stycznia 2012 roku odbył się pierwszy koncert złożony z dawnych piosenek harcerskich.
„Przygoda” miała już przyjemność koncertować  w Piotrkowie z Arturem Andrusem, Elżbietą Adamiak, Zbigniewem Wodeckim oraz zespołem „Słowiańska dusza”. W lipcu 2013 r. jako wielokrotny laureat (lata 70.) zespół został zaproszony na Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej, który rokrocznie odbywa się w Kielcach. Wystąpił podczas uroczystego koncertu finałowego. W każdym sezonie zespół  przygotowuje nowy autorski program artystyczny.
W lipcu 2014 „Przygoda.pl” wystąpiła w ramach dwudniowego festiwalu kultury żydowskiej „Szabaton”, wykonując tradycyjne pieśni żydowskie. W marcu 2015 roku odbył się koncert piosenki francuskiej „Paris toujours Paris”,  w czerwcu 2016 r. – koncert piosenek cygańskich „Z taborem w cztery świata strony”. W styczniu 2016 roku zespół wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Niepokalanowie, otrzymując wyróżnienie.