mok.piotrkow.pl

niepodległa
Poniedziałek 05 grudnia 2022
Anastazego, Edyty, Geralda

Warsztaty tkackie

Szykując się do wernisażu „Mistrz i uczniowie tkaniny artystycznej. Józef Jakubczyk i uczestnicy zajęć tkackich w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie” mieliśmy okazję spędzić trochę czasu z jej pomysłodawcą. To właśnie rozmowy Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Elżbiety Jarszak z Panem Józefem Jakubczykiem zaowocowały wykluciem pomysłu o zorganizowaniu zajęć z tkaniny artystycznej również w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

Józef Jakubczyk jest cenionym na świecie artystą z olbrzymim dorobkiem artystycznym, specjalizuje się w tkaninie artystycznej, a jego prace wystawiane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, głównie we Francji, gdzie przez dłuższy czas pracował, prowadząc swoje Atelier JJ. Prowadził on ostatnimi czasy warsztaty tkackie w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie, które cieszyły się olbrzym zainteresowaniem i przerodziły w formę stałych zajęć, których efekty można podziwiać między innymi na wystawie zorganizowanej w Galerii MOK.

Tkanina jest niezwykle ciekawym środkiem wyrazu, gdyż daje możliwość uzyskania zupełnie niespotykanych w innych technikach efektów, jak ciekawa, nie do podrobienia struktura i unikalne przenikanie się kolorów.